WEB аналітика
Кожен веб-сайт виконує певні задачі різного характеру та різної складності: від перегляду розважальної інформації чи фото до продажу товарів або надання послуг за допомогою складних інформаційно-аналітичних систем.
Але при цьому щодо кожного веб-сайту постають і однакові питання: наскільки ефективно сайт виконує поставлені задачі, наскільки зручно та зрозуміло користувачам отримувати інформацію на сайті, які канали залучення трафіку на сайт є найбільш ефективними та який у них потенціал.
На всі ці питання можна відповісти за допомогою існуючих систем веб-аналітики, найбільш популярною з яких є Google Analytics.
Головна задача, яка вирішується за допомогою Google Analytics, є збір та аналіз даних про відвідувачів сайту та дій, які вони на ньому виконують. Ці дані в свою чергу надають відповіді на цілу низку питань:
- якою є аудиторія сайту (демографічні, географічні та технічні характеристики);
- відповідність змісту сайту очікуванням користувачів
- ефективність роботи сайту;
- виявлення проблем в зручності використання сайту;
- кількість та якість трафіку, отриманого з різних джерел.
В залежності від задач, які виконує веб-сайт, ми можемо запропонувати цілу низку варіантів з налаштування його аналітики.
Стандартні налаштування
Вже стандартні, базові налаштування Google Analytics дають широкий спектр аналізу інформації щодо відвідувачів сайту:
- кількість відвідувачів та їх активність (час проведений на сайті та кількість переглянутих сторінок);
- аналіз відвідувачів за демографічними, географічними ознаками;
- аналіз кількості та тривалість перегляду окремих розділів та сторінок;
- аналіз трафіку, отриманого з окремих джерел (наприклад з пошукової системи), за якими запитами відвідувачі були перенаправлені на веб-сайт, скільки було відвідувачів та деталі їх поведінки на сайті.
Така інформація дає можливість отримати загальну картину щодо роботи сайту, порівняти якість різних каналів залучення відвідувачів, оцінити потенціал просування по окремим запитам в пошукових системах.
Налаштування базових конверсій
Якщо окремі дії користувачів на сайті можна визначити як бажані та такі, що визначають одну з цілей використання сайту (наприклад, оформлення замовлення), ми можемо налаштувати їх відстеження в Google Analytics.
Наприклад, це може бути:
- перегляд певного контенту чи повідомлення, цільової сторінки, номеру телефону чи пропозиції, яку користувач бачить тільки, якщо дочитав сторінку до кінця;
- заповнення заявки чи форми зворотного зв’язку;
- клік по окремому елементу чи наведення курсору на елемент.
В разі таких додаткових налаштувань всі звіти по аудиторії чи каналам трафіку доповняться колонками, що відображають кількість виконаних цільових дій (конверсій), що зробила та чи інша група користувачів. Це дасть можливість точніше оцінювати ефективність роботи сайту та якість аудиторії, залученої з різних джерел.
Відстеження та аналіз дзвінків (Call Tracking)
Дуже часто головною задачею веб-сайту є контакт користувача з компанією. І якщо контакт за допомогою замовлення на сайті чи форми зв’язку дуже легко відслідкувати, то контакт у вигляді телефонного дзвінка відслідкувати за допомогою стандартного функціоналу не можна.
Тут на допомогу приходять різні варіанти систем відстеження дзвінків «Call Tracking». В цілому роботу систем відстеження дзвінків можна розділити на два типи: статичний та динамічний.
Статичне відстеження дзвінків «Call Tracking» полягає в тому, що для кожного джерела трафіка на сайті виділяється окремий телефонний номер. Таким чином, всі користувачі, які прийшли на сайт з пошукової системи Google бачать один телефонний номер, всі, хто перейшов на сайт з соціальних мереж бачать другий телефонний номер, а ті, хто прийшов за рекламними посиланнями – третій. Відповідно по кількості дзвінків, здійснених на той чи інший номер, можна робити висновки про ефективність роботи цього каналу залучення користувачів.
Динамічне відстеження дзвінків «Call Tracking» працює дещо складніше, але дає ще більші можливості для аналізу. Перед його налаштуванням ми проводимо аналіз кількості відвідувачів на сайті в різні дні та час з метою визначити максимальну кількість відвідувачів, які одночасно знаходяться на сайті. Далі під задачі динамічного коллтрекінгу виділяється певна кількість телефонних номерів, дещо більша, ніж пікова кількість користувачів сайту.
Головною особливістю динамічного коллтрекінгу є те, що кожному користувачу, що відкриває веб-сайт, показується індивідуальний номер. Якщо користувач здійснить дзвінок на цей номер, спеціальний сервер перенаправить його на телефон відділу продажів (наприклад), але при цьому ще й повідомить в Google Analytics, що цей користувач здійснив дзвінок. А вже Google Analytics пов’яже цю дію з певним користувачем, а значить з усіма параметрами, які за ним закріплені: звідки він потрапив на сайт, які сторінки дивився, чи відвідував сайт раніше і т.д. Таким чином це дасть можливість аналізувати не тільки ефективність каналів трафіку в цілому, а навіть ефективність окремих ключових слів чи оголошень для досягнення поставлених цілей.
Разом з налаштуванням одного з варіантів коллтрекінгу, ми рекомендуємо встановлювати віртуальну АТС. Це дасть можливість систематизувати інформацію про всі вхідні дзвінки та їх джерела, бачити кількість пропущених дзвінків, контролювати чи на них перетелефонували, а також дасть можливість прослухати запис будь-якого дзвінка та оцінити якість роботи Вашого контакт-центру.
Електронна торгівля
Для сайтів, що відносяться до категорії E-commerce, в системі Google Analytics передбачений окремий модуль, за допомогою якого можна не тільки збирати інформацію про кількість замовлень, що були здійснені на сайті, але й про характеристики цих замовлень: кількість товарів, їх артикули, категорія, ціна та рентабельність.
Це дасть можливість більш глибоко аналізувати ефективність роботи сайту, уподобання аудиторії, отримувати аналіз ефективності продажів в розрізі товарів та їх категорій.
Відстеження дій поза сайтом
Досить часто буває, що сайт виступає першою ланкою в контакті з клієнтом, і подальша взаємодія відбувається поза сайтом. При цьому ключова подія, за якою б хотілось би оцінювати ефективність роботи веб-сайту (наприклад, замовлення товару), теж відбувається поза сайтом: наприклад, клієнт подзвонив і замовив товар по телефону чи через месенджер.
Вартує знати, що існує можливість передавати в Google Analytics інформацію про здійснення конверсій, що відбулись за межами сайту. Головне питання, яке треба при цьому вирішити – це як пов’язати певного користувача, якого система аналітики вже знає, з клієнтом, здійснив конверсію поза сайтом (наприклад, замовив товар через соціальну мережу). Це можна зробити за допомогою закріплення за клієнтом певного номеру, за допомогою промокоду чи іншого ідентифікатора.
Саму передачу інформації про здійснення таких конверсій можна виконувати двома способами:
- автоматично, якщо в роботі використовується система автоматизації, наприклад CRM;
- в ручному режимі за допомогою завантаження звітів про виконані конверсії.
Враховуючи високу ступінь індивідуальності таких рішень, їх можливість та потенційна ефективність визначаються для кожного окремого випадку після аналізу бізнес процесу та його складових. Ми будемо раді поділитись своїм досвідом і підібрати для Вас оптимальний варіант рішення.
Хочете, щоб і Ваш сайт був гарним?
Замовити сайт